Waldemar Ludwik Chmiel

Z wykształcenia jestem prawnikiem, ale moje dotychczasowe doświadczenia to kreowanie produktów, zarządzanie projektami i sprzedaż. Wiele tu wątków i osobistego zainteresowania związanego z nowymi technologiami, które wspierają nasze codzienne życie.

KLAVO to idea zagospodarowania przestrzeni kultury na styku domeny publicznej i komercyjnej. Jako idea powstało kilka lat temu i obecnie jest moją główną aktywnością zawodową. Wywodzę się ze środowiska międzynarodowych korporacji telekomunikacyjnych, ale od kilku lat uczę się i poznaję nowe środowisko biznesowe i rządzące nim zasady. Niezamierzonym, choć bardzo cennym efektem współpracy z osobami zarządzającymi instytucjami kultury jest poszerzanie własnej wiedzy i świadomości na wielu, niespodziewanych dla mnie samego płaszczyznach. Z dużą satysfakcją obserwuję ambitny i kreatywny zespół, jaki udało nam się stworzyć. Wspólnie oceniamy, że możliwość kontaktu z managerami tworzącymi ciekawe i nowoczesne instytucje to najbardziej satysfakcjonująca część naszej pracy.

Z wykształcenia jestem prawnikiem, ale moje dotychczasowe doświadczenia to kreowanie produktów, zarządzanie projektami i sprzedaż. Wiele tu wątków i osobistego zainteresowania związanego z nowymi technologiami, które wspierają nasze codzienne życie.

Każdy nowy projekt i każda nowo spotkana osoba to nie tylko wyzwanie i obowiązek dla mnie to także możliwość osobistego rozwoju. Dążę do tego, aby podobna idea przyświecała wszystkim członkom naszego zespołu.

Marta

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Turystyka i rekreacja, specjalność: Zarządzanie kongresami i dużymi wydarzeniami, oraz studia magisterskie na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Posiadam certyfikat PRINCE2® Foundation i ECHOCAST.

Swoją przygodę z firmą Klavo rozpoczęłam w 2018 roku. Swoje pierwsze doświadczenie zdobywałam podczas pracy na stanowisku koordynatora zespołu w Muzeum Narodowym w Krakowie, następnie zostałam managerem projektu.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Turystyka i rekreacja, specjalność: Zarządzanie kongresami i dużymi wydarzeniami, oraz studia magisterskie na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Posiadam certyfikat PRINCE2® Foundation i ECHOCAST.

W swojej pracy koncentruję się na praktycznym zastosowaniu strategii i metod ZZL w prowadzonych przez KLAVO zespołach dedykowanych Instytucjom Kultury oraz zarządzaniem efektywnością pracy pracowników. Interesuję się szeroko pojętym miękkim HR-em oraz aktualną sytuacją na rynku pracy.

Sylwia

Od października 2021 roku jestem Project Managerem zespołów w następujących instytucjach kultury: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, a od kwietnia 2022 również Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Pracę w firmie Klavo rozpoczęłam w 2018 roku na stanowisku opiekuna ekspozycji w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. W roku 2020 zostałam koordynatorem zespołu pracowników obsługi w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Obecnie - od października 2021 roku – objęłam stanowisko Project Managera zespołów w następujących instytucjach kultury: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, a od kwietnia 2022 również Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

W czerwcu 2021 roku ukończyłam Szkołę Konstrukcji i Modelowania Ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. W czasie wolnym projektuję i szyję ubrania, a także zgłębiam techniki tkackie. Interesuję się historią sztuki, przemysłem mody, ekologią oraz pielęgnacją roślin.

Justyna

Pracuję w firmie KLAVO od 2018 roku, a pierwsze doświadczenie zdobywałam jako koordynator zespołu w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Obecnie pełnię stanowisko Project Managera i jestem odpowiedzialna za trzy projekty: Muzeum Narodowe w Krakowie, recepcję w Państwowym Wydawnictwie Muzycznym oraz Galerię Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

Pracuję w firmie KLAVO od 2018 roku, a pierwsze doświadczenie zdobywałam jako koordynator zespołu w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Po tej zawodowej przygodzie poza mnóstwem miłych wspomnień, pozostało mi wielkie umiłowanie do sztuki współczesnej. Obecnie pełnię stanowisko Project Managera i jestem odpowiedzialna za trzy projekty: Muzeum Narodowe w Krakowie, recepcję w Państwowym Wydawnictwie Muzycznym oraz Galerię Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

Ukończyłam studia na kierunkach Zarządzanie Kulturą i Mediami oraz Komunikowanie Promocyjno-Wizerunkowe ze specjalnością Reklama/Branding. Interesuję się również zagadnieniami z dziedziny Public Relations. Uwielbiam nietuzinkowe, kreatywne i błyskotliwe kampanie reklamowe, które doceniam za ich ciekawe pomysły na komunikację z otoczeniem i oryginalne podejście do odbiorcy.

Prywatnie jestem saksofonistką i absolwentką Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych. Kocham wszystkie orkiestry świata, a najbardziej właśnie dęte.

Weronika

W KLAVO pracuję od 2018 roku. Dzięki firmie miałam możliwość pracować w wielu instytucjach kultury, szczególnym sentymentem darzę jednak Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie zdobyłam cenne doświadczenia.

W KLAVO pracuję od 2018 roku. Dzięki firmie miałam możliwość  pracować w wielu instytucjach kultury, szczególnym sentymentem darzę  jednak Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie zdobyłam cenne  doświadczenia.

Ukończyłam studia na kierunkach: Kulturoznawstwo i Teatrologia  (specjalizacja: performatyka). Studiowałam również na kierunku – Sztuka  Współczesna. Interesuję się sztuką haptyczną, fotografią analogową,  studiami nad taktylnością i posthumanizmem.

Obecnie pracuję jako project managerka/ kierowniczka księgarni Fotolibro działającej w oddziałach Muzeum Fotografii w Krakowie. Uwielbiam  pracować z ludźmi i stawiać sobie nowe wyzwania związane z działalnością  w sektorach kultury.       

W wolnych chwilach szukam brzydko-ładnych rzeczy na targach staroci i zabieram psa na mniejsze i większe wycieczki.

Basia

W firmie KLAVO zajmuje się kompleksową obsługą kadrowo-płacową pracowników, a swoje umiejętności i zdobytą wiedzę stale rozwijam i aktualizuję.

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Rachunkowość i Zarządzanie Finansami. W 2018 roku zaczęła się moja przygoda z twardym HR-em, która trwa do chwili obecnej.

W firmie KLAVO zajmuję się kompleksową obsługą kadrowo-płacową pracowników, a swoje umiejętności i zdobytą wiedzę stale rozwijam i aktualizuję. Pracuję w zespole, który jest energiczny oraz kreatywny, dlatego cieszy mnie fakt, że mogę stanowić jego część.

Swój wolny czas lubię spędzać z moimi przyjaciółmi, lubię podróżować i poznawać nowe miejsca.

Katarzyna

Jestem w trakcie studiów na kierunku Historia Sztuki oraz Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zdobywam szeroką wiedzę z zakresu kultury, sztuki i nowoczesnego muzealnictwa. Swoje pierwsze doświadczenie w firmie Klavo zdobywałam w księgarniach i punktach informacji Muzeum Fotografii.

Swoje pierwsze doświadczenie w firmie Klavo zdobywałam w księgarniach i punktach informacji Muzeum Fotografii, skąd awansowałam na stanowisko project managera projektu City Helpers 2022, a dalej na menagera zespołu Muzeum Fotografii w Krakowie. Tam na chwilę obecną zajmuję się zarządzeniem zespołem opieki ekspozycji, oraz opieką nad kompleksową obsługą kas biletowych i księgarni muzealnych przez naszych kasjerów.

Jestem w trakcie studiów na kierunku Historia Sztuki oraz Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zdobywam szeroką wiedzę z zakresu kultury, sztuki i nowoczesnego muzealnictwa.

W swojej pracy stawiam na kompleksowe podnoszenie efektywności pracy oraz usprawnienie procesów organizacyjnych wewnątrz zespołu.

Mateusz

Obecnie jako projekt manager w KLAVO, moje obowiązki obejmują m.in. opiekę nad realizacją umów z instytucjami kultury oraz nadzór nad zespołem pracowników. Jestem odpowiedzialny za zapewnienie, że wszystkie projekty realizowane są w terminie i zgodnie z ustalonymi standardami.

Jestem z Gdańska i od 2021 roku pracuję w KLAVO, gdzie od kwietnia pełnię funkcję projekt managera. Moja praca zaczynała się od stanowiska członka zespołu obsługi widza w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, gdzie po pewnym czasie awansowałem na stanowisko koordynatora. Tam odpowiedzialny byłem za sprawną i zorganizowaną pracę zespołu obsługi.

Obecnie jako projekt manager w KLAVO, moje obowiązki obejmują m.in. opiekę nad realizacją umów z instytucjami kultury oraz nadzór nad zespołem pracowników. Jestem odpowiedzialny za zapewnienie, że wszystkie projekty realizowane są w terminie i zgodnie z ustalonymi standardami.

Poza pracą moją pasją od najmłodszych lat jest wspinaczka górska. Co roku wybieram się w Tatry, a ponadto regularnie trenuję na ściance wspinaczkowej. Oprócz wspinaczki interesuję się również lotnictwem cywilnym i przez pewien czas pracowałem jako instruktor lotu w profesjonalnym symulatorze lotniczym