Waldemar Ludwik Chmiel

Z wykształcenia jestem prawnikiem, ale moje dotychczasowe doświadczenia to kreowanie produktów, zarządzanie projektami i sprzedaż. Wiele tu wątków i osobistego zainteresowania związanego z nowymi technologiami, które wspierają nasze codzienne życie.

KLAVO to idea zagospodarowania przestrzeni kultury na styku domeny publicznej i komercyjnej. Jako idea powstało kilka lat temu i obecnie jest moją główną aktywnością zawodową. Wywodzę się ze środowiska międzynarodowych korporacji telekomunikacyjnych, ale od kilku lat uczę się i poznaję nowe środowisko biznesowe i rządzące nim zasady. Niezamierzonym, choć bardzo cennym efektem współpracy z osobami zarządzającymi instytucjami kultury jest poszerzanie własnej wiedzy i świadomości na wielu, niespodziewanych dla mnie samego płaszczyznach. Z dużą satysfakcją obserwuję ambitny i kreatywny zespół, jaki udało nam się stworzyć. Wspólnie oceniamy, że możliwość kontaktu z managerami tworzącymi ciekawe i nowoczesne instytucje to najbardziej satysfakcjonująca część naszej pracy.

Z wykształcenia jestem prawnikiem, ale moje dotychczasowe doświadczenia to kreowanie produktów, zarządzanie projektami i sprzedaż. Wiele tu wątków i osobistego zainteresowania związanego z nowymi technologiami, które wspierają nasze codzienne życie.

Każdy nowy projekt i każda nowo spotkana osoba to nie tylko wyzwanie i obowiązek dla mnie to także możliwość osobistego rozwoju. Dążę do tego, aby podobna idea przyświecała wszystkim członkom naszego zespołu.

Jenka

W moim dotychczasowym doświadczeniu miałam okazję pracować przy organizacji, produkcji i promocji wydarzeń artystycznych oraz zarządzać zespołem obsługi publiczności w instytucjach kultury.

Jestem absolwentką studiów w zakresie kultury miejsca na kierunku Historia sztuki Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.    

W moim dotychczasowym doświadczeniu miałam okazję pracować przy organizacji, produkcji i promocji wydarzeń artystycznych oraz zarządzać zespołem obsługi publiczności w instytucjach kultury. Mam doświadczenie w obsłudze osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu i ruchu.    

Dbam o profesjonalny wizerunek naszej firmy oraz instytucji kultury, dla których pracujemy.    

    

     

Lidia

Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu zarządzania kadrami.

Jestem opiekunem działu personalnego. Przez wiele lat pracowałam w branży informatycznej, dlatego KLAVO otwiera przede mną nowe i ciekawe wyzwania. Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu zarządzania kadrami. Oprócz zarządzania zasobami ludzkimi interesuję się również zagadnienia wiązanymi z zarządzaniem jakością.

Marta

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Turystyka i rekreacja, specjalność: Zarządzanie kongresami i dużymi wydarzeniami, oraz studia magisterskie na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Posiadam certyfikat PRINCE2® Foundation i ECHOCAST.

Swoją przygodę z firmą Klavo rozpoczęłam w 2018 roku. Swoje pierwsze doświadczenie zdobywałam podczas pracy na stanowisku koordynatora zespołu w Muzeum Narodowym w Krakowie, następnie zostałam managerem projektu.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Turystyka i rekreacja, specjalność: Zarządzanie kongresami i dużymi wydarzeniami, oraz studia magisterskie na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Posiadam certyfikat PRINCE2® Foundation i ECHOCAST.

W swojej pracy koncentruję się na praktycznym zastosowaniu strategii i metod ZZL w prowadzonych przez KLAVO zespołach dedykowanych Instytucjom Kultury oraz zarządzaniem efektywnością pracy pracowników. Interesuję się szeroko pojętym miękkim HR-em oraz aktualną sytuacją na rynku pracy.


Sylwia

Od października 2021 roku jestem Project Managerem zespołów w następujących instytucjach kultury: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, a od kwietnia 2022 również Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Pracę w firmie Klavo rozpoczęłam w 2018 roku na stanowisku opiekuna ekspozycji w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. W roku 2020 zostałam koordynatorem zespołu pracowników obsługi w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Obecnie - od października 2021 roku – objęłam stanowisko Project Managera zespołów w następujących instytucjach kultury: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, a od kwietnia 2022 również Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

W czerwcu 2021 roku ukończyłam Szkołę Konstrukcji i Modelowania Ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. W czasie wolnym projektuję i szyję ubrania, a także zgłębiam techniki tkackie. Interesuję się historią sztuki, przemysłem mody, ekologią oraz pielęgnacją roślin.

Justyna

Pracuję w firmie KLAVO od 2018 roku, a pierwsze doświadczenie zdobywałam jako koordynator zespołu w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Obecnie pełnię stanowisko Project Managera i jestem odpowiedzialna za dwa projekty: Muzeum Narodowe w Krakowie oraz recepcję w Państwowym Wydawnictwie Muzycznym.

Pracuję w firmie KLAVO od 2018 roku, a pierwsze doświadczenie zdobywałam jako koordynator zespołu w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Po tej zawodowej przygodzie poza mnóstwem miłych wspomnień, pozostało mi wielkie umiłowanie do sztuki współczesnej. Obecnie pełnię stanowisko Project Managera i jestem odpowiedzialna za dwa projekty: Muzeum Narodowe w Krakowie oraz recepcję w Państwowym Wydawnictwie Muzycznym.

Ukończyłam studia na kierunkach Zarządzanie Kulturą i Mediami oraz Komunikowanie Promocyjno-Wizerunkowe ze specjalnością Reklama/Branding. Interesuję się również zagadnieniami z dziedziny Public Relations. Uwielbiam nietuzinkowe, kreatywne i błyskotliwe kampanie reklamowe, które doceniam za ich ciekawe pomysły na komunikację z otoczeniem i oryginalne podejście do odbiorcy.

Prywatnie jestem saksofonistką i absolwentką Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych. Kocham wszystkie orkiestry świata, a najbardziej właśnie dęte.

Weronika

W KLAVO pracuję od 2018 roku. Dzięki firmie miałam możliwość pracować w wielu instytucjach kultury, szczególnym sentymentem darzę jednak Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie zdobyłam cenne doświadczenia.

W KLAVO pracuję od 2018 roku. Dzięki firmie miałam możliwość  pracować w wielu instytucjach kultury, szczególnym sentymentem darzę  jednak Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie zdobyłam cenne  doświadczenia.

Ukończyłam studia na kierunkach: Kulturoznawstwo i Teatrologia  (specjalizacja: performatyka). Studiowałam również na kierunku – Sztuka  Współczesna. Interesuję się sztuką haptyczną, fotografią analogową,  studiami nad taktylnością i posthumanizmem.       

Obecnie pracuję jako project managerka/ kierowniczka księgarni Fotolibro  działającej w oddziałach Muzeum Fotografii w Krakowie. Uwielbiam  pracować z ludźmi i stawiać sobie nowe wyzwania związane z działalnością  w sektorach kultury.       

W wolnych chwilach szukam brzydko-ładnych rzeczy na targach staroci i zabieram psa na mniejsze i większe wycieczki.       

Basia

W firmie KLAVO zajmuje się kompleksową obsługą kadrowo-płacową pracowników, a swoje umiejętności i zdobytą wiedzę stale rozwijam i aktualizuję.

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Rachunkowość i Zarządzanie Finansami. W 2018 roku zaczęła się moja przygoda z twardym HR-em, która trwa do chwili obecnej.

W firmie KLAVO zajmuję się kompleksową obsługą kadrowo-płacową pracowników, a swoje umiejętności i zdobytą wiedzę stale rozwijam i aktualizuję. Pracuję w zespole, który jest energiczny oraz kreatywny, dlatego cieszy mnie fakt, że mogę stanowić jego część.

Swój wolny czas lubię spędzać z moimi przyjaciółmi, lubię podróżować i poznawać nowe miejsca.

Wojtek

Od stycznia 2022 roku zostałem Project Managerem trzech krakowskich projektów: Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Muzeum Fotografii oraz Teatru Ludowego.

Współpracę z firmą KLAVO rozpocząłem w 2020 roku jako opiekun ekspozycji w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Wraz z nabieranym doświadczeniem przejąłem stanowisko koordynatora tego projektu. Ostatecznie od stycznia 2022 roku zostałem Project Managerem trzech krakowskich projektów: Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Muzeum Fotografii oraz Teatru Ludowego.

Moja edukacja ukierunkowana jest w stronę sprawowanego przeze mnie stanowiska. Ukończenie licencjatu na kierunku Zarządzanie oraz wybór studiów magisterskich powiązanych z prowadzeniem firmy pozwalają mi w praktyce wykorzystać zdobywaną wiedzę teoretyczną.

Wolne chwile poświęcam na rozwój osobisty, utrzymywanie kontaktów międzyludzkich oraz wędrówki piesze.

Adam Karol

W KLAVO jestem PM-em projektów warszawskich, bo w Warszawie się urodziłem i mieszkam - chociaż bywa, że łatwiej mnie spotkać w każdym innym mieście w kraju.

Na co dzień pracuję ze słowem i z zespołami ludzkimi. Zawodowo zajmuję się publicystyką kulturalną, pisuję zwłaszcza o teatrze i muzyce, ze szczególną uwagą na off. Kuratoruję i organizuję wydarzenia kulturalne, prowadzę niezależną kapelę i aktywnie działam w Trzecim Sektorze. Powiedzieć, że kultura to pasja, to jak nic nie powiedzieć - ani o jej jasnych, ani ciemnych stronach.


Ukończyłem studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej, kilka lat zabawiłem też w Katedrze Scenografii ASP. Uczestniczyłem w różnych kursach i warsztatach, ale zdecydowanie więcej prowadziłem sam. W KLAVO jestem PM-em projektów warszawskich, bo w Warszawie się urodziłem i mieszkam - chociaż bywa, że łatwiej mnie spotkać w każdym innym mieście w kraju.