+

OBSŁUGA PUBLICZNOŚCI W INSTYTUCJACH KULTURY


Klavo skupia swoje zadania wokół kultury, w tym również wspomaga instytucje kultury przez zapewnienie wykwalifikowanych pracowników do obsługi publiczności zarówno w muzeach, galeriach sztuki, jak i w teatrach, filharmoniach, operach i Domach Kultury na terenie całego kraju. Jako firma posiadamy również doświadczenie w organizacji i obsłudze imprez masowych oraz festiwali. Będąc partnerem zewnętrznym, tworzymy model współpracy, w którym przejmujemy i efektywnie zarządzamy zadaniami pozostającymi poza głównymi obowiązkami pracowników merytorycznych.

ZESPÓŁ PRACOWNIKÓW

Do zespołu Klavo należą animatorzy, edukatorzy, osoby z doświadczeniem w sprzedaży i obsłudze klienta. Sposób i formę obsługi dopasowujemy do potrzeb instytucji i jej klientów. Wśród naszych pracowników znajdują się osoby związane z kulturą pasją, studiujące kierunki kulturoznawcze i pokrewne.


Nasi pracownicy mówią w językach obcych, również mniej popularnych, takich jak francuski, rosyjski czy wietnamski. Dzięki otwartości i odpowiedniemu przeszkoleniu potrafią pracować z osobami z dysfunkcjami. Posiadają szkolenia z obsługi publiczności z niepełnosprawnościami ruchowymi, wzroku i słuchu prowadzone przez m. in. Fundację Kultury Bez Barier , jak również z Polskiego Języka Migowego.

Uczestniczą w szkoleniach zewnętrznych m.in. ECHOCAST (European Cultural Heritage Organizations Customer Awareness Staff Training) organizowanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Realizowane przez pracowników szkolenia podkreślają rolę personelu pierwszego kontaktu i znaczenie najwyższej jakości obsługi, wzmacniają postawy odpowiadające na potrzeby i oczekiwania zwiedzających, a także pozwalają ćwiczyć skuteczną komunikację

 OBSŁUGA PUBLICZNOŚCI

Obsługujemy sprzedaż biletów na stanowiskach instytucji lub kasach wyposażonych kompleksowo przez Klavo. Wprowadzamy system rezerwacji oraz zakupu biletów online na wystawy i wydarzenia organizowane przez Instytucje Kultury. Systemowo realizujemy komercyjny wynajem powierzchni. Obsługujemy księgarnie muzealne w pełnym zakresie (w tym sprzedaż on-line i produkcja upominków). Organizujemy kampanie promocyjne i sprzedażowe produktów instytucji dla grup zorganizowanych.


Profesjonalizm i zaangażowanie naszych pracowników sprawiają, że zwiedzający z chęcią wracają do odwiedzanych instytucji, oceniając je jako bardzo przyjazne. Przeszkolony personel zajmie się kompleksowo widzem, udzieli odpowiedzi na pytania i rozwieje wątpliwości. Prowadzimy również punkty informacyjne, które kompleksowo opiekują się zwiedzającym – udzielą informacji na tematy nie tylko związane z instytucją, ale również z ogólną informacją turystyczną, opowiedzą o obecnych wystawach, kierunkach zwiedzania, repertuarze, pozycjach wydawniczych, udzielą informacji związanych z regulaminem zwiedzania i rozmieszczeniem pomieszczeń w przestrzeni budynku (toalety, szatnie, wystawy). Odpowiadają także za eksponowanie materiałów promocyjno-informacyjnych instytucji, jak również za kolportaż ulotek i plakatów na terenie poza instytucją

Wraz z Frame-Art oraz Lekanto obsługujemy publiczność w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz Operze Wrocławskiej we Wrocławiu. W Warszawie można nas spotkać w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie oraz w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie, jak również w Mazowieckim Instytucie Kultury. Kraków – zwany kulturalną stolicą Polski – to również druga stolica dla nas – oferujemy swoje usługi dla krakowskich instytucji kultury takich, jak Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Krakowa, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Teatr Ludowy i wiele innych.

OBSŁUGA KSIĘGARNI I SKLEPÓW MUZEALNYCH

Obsługujemy księgarnie muzealne w pełnym zakresie, odpowiadamy za produkcję gadżetów i upominków związanych z dostępną w muzeum aktualną ofertą. Prowadzimy sprzedaż wydawnictw i gadżetów własnych produkowanych zarówno przez instytucję, jak i przez naszą firmę. Prowadzimy dystrybucję wydawnictw instytucji w innych księgarniach w Polsce, a także za pośrednictwem naszego sklepu internetowego . Obecnie we współpracy z naszą spółką Per-Arto prowadzimy księgarnię Fotolibro  dla Muzeum Fotografii w Krakowie w dwóch lokalizacjach w Krakowie – na ul. Królowej Jadwigi 220 oraz ul. Rakowickiej 22A.


AGENCJA PRACY TYMCZASOWEJ

Klavo wraz z Hub2Work od kilku lat współpracuje z instytucjami kultury również jako Agencja Pracy Tymczasowej. Nasza oferta opiera się na ścisłej współpracy z klientem i precyzyjnej odpowiedzi na jego bieżące potrzeby. Sposób i formę obsługi dopasowujemy do indywidualnych potrzeb instytucji i jej klientów.